W Auli prof. Gerstmana będziemy starali się w przystępny sposób opowiadać o psychologicznych regułach funkcjonowania człowieka, jego zmaganiach z wyzwaniami jakie niesie życie w sferze rodzinnej, zawodowej i społecznej, osobowych i środowiskowych uwarunkowaniach dobrostanu i o wielu innych problemach, które próbuje rozwikłać psychologia jako dyscyplina naukowa. Nasi wykładowcy i badacze – prawdziwi pasjonaci – staną się przewodnikami po świecie teorii psychologicznych, badań naukowych i praktycznych zastosowań osiągnięć psychologii
– zapowiada dr hab. Dorota Merecz-Kot (prof. UŁ), organizatorka „Czwartków z psychologią”.
Dr hab Dorota Merecz-Kot (prof. UŁ), organizatorka „Czwartków z psychologią”, poprowadzi pierwsze spotkanie w cyklu.
Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w Instytucie Psychologii przy al. Scheiblerów 2. Pierwsze z nich, z udziałem dr hab. Merecz-Kot pt. „Śmierć – ostatnie zadanie rozwojowe. Jak ją oswoić dla siebie? Jak towarzyszyć umierającym?”, zaplanowano już na 16 marca.
Opowiem o śmierci i trwodze przed nią, o tym jak tabuizacja śmierci niczym beton zalewa nam usta, odcina od wspólnego przeżywania straty, blokuje komunikację pomiędzy tym, który widzi umieranie, a umierającym. Spróbuję też odpowiedzieć na pytanie o to, czy da się oswoić ostateczność śmierci i jakie okoliczności w tym pomagają
– dr hab. Dorota Merecz-Kot (prof. UŁ).
Terminy i tematyka kolejnych „Czwartków z psychologią”:
- 20.04.2023 godz. 18.00, dr Karolina Kossakowska, „Depresja Klimatyczna. Czy i jak zmiany klimatu wpływają na zdrowie psychiczne?”
- 18.05.2023 godz. 18.00, dr Magdalena Zadworna, mgr Paulina Michalska „Trening relaksacyjny – praktyka”. Uwaga! Spotkanie dla ok. 20 osób (obowiązują zapisy).
- 1.06.2023 godz. 18.00, dr hab. Katarzyna Walęcka-Matyja (prof. UŁ): „Pięc sposobów na życie z rodzeństwem. Ambiwalencja w relacjach interpersonalnych”.
Materiał: dr hab. Dorota Merecz-Kot, Instytut Psychologii WNoW UŁ
Redakcja: Marcin Kowalczyk, Centrum Komunikacji i PR UŁ
Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.