Partnerstwo Wschodnia/Włokiennicza

6 września na Wydziale Nauk o Wychowaniu w Sali Rady Wydziału odbyło się spotkanie PARTNERSTWA WSCHODNIA/WŁÓKIENNICZA, grupy reprezentantów instytucji i organizacji społecznych z najbliższego otoczenia społecznego oraz przedstawicieli UMŁ, zainteresowanych wspólną pracą i projektami działania na rzecz planowania i realizacji rewitalizacji w naszym mieście.

Spotkanie otworzyła Pani Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu dr hab. Alina Wróbel, prof. UŁ, a w dalszej części poprowadzili je Mariusz Granosik i Anita Gulczyńska (Katedra Pedagogiki Społecznej i Resocjalizacji)

W pierwszej części wydarzenia zaprezentowane zostały wyniki pilotażowego badania rekonstruującego odczucie miasta z perspektywy młodzieży z defaworyzowanych sąsiedztw, prowadzonego przez zespół studentów i absolwentów naszego Wydziału: Natalię Dziąg, Kornelię Kruk, Natalię Krupińską i Macieja Płóciennikowskiego pod opieką Anity Gulczyńskiej.

Odbyła się ciekawa dyskusja oraz rozpoznanie różnych stanowisk i wizji współtworzenia miasta jeszcze bardziej otwartego na potrzeby młodzieży. W drugiej części jak co miesiąc, pojawiły się interesujące kwestie dotyczące projektów i zmian rewitalizacyjnych, realizowanych w ścisłym centrum miasta.