Prof. Bogusław Śliwerski członkiem Międzynarodowej Rady Wydziału Edukacyjnego

Na Wydziale Edukacyjnym Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budziejowicach została powołana Międzynarodowa Rada Wydziału Edukacyjnego (International Board of the Faculty of Eduction of the University of South Bohemia – IB FE USB). Jednym z jej członków został prof. dr hab. Bogusław Śliwerski, dr h.c. multi z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

W czeskich uniwersytetach działają już od czterech lat Międzynarodowe Rady Uczelniane, zaś od tego roku powoływane są niezależne organy doradcze i opiniujące dla dziekanów wydziałów. Ich zadaniem jest wspomaganie władz zwłaszcza w zakresie strategicznego planowania i rozwoju danej jednostki uniwersyteckiej, w wymiarze krajowym i międzynarodowym, ale i w innych sprawach, w zależności od aktualnej sytuacji i potrzeb władz wydziałowych.

W przypadku powyższej Rady oczekuje się od jej członków w szczególności opinii w zakresie głównych obszarów działalności dydaktycznej, badań naukowych i ich wpływu na społeczeństwo. Profesorowi Bogusławowi Śliwerskiemu powierza się opiniowanie procesu kształcenia pedagogów i nauczycieli.

IB FE USB składa się z co najmniej pięciu członków o międzynarodowej renomie, którzy reprezentują zagraniczne uczelnie i instytucje badawcze. Kadencja członków Międzynarodowej Rady Wydziału Edukacyjnego trwa pięć lat.