Wychowanie fizyczne i zdrowotne - nowy kierunek na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ

Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne to nowy kierunek studiów dający pełne uprawnienia zawodowe. Rusza od roku akademickiego 2022/2023 w nowym budynku (C) Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego w centrum miasta przy ul. Rodziny Scheiblerów.

grafika

Studia uprawniają do realizacji programowych treści z wychowania fizycznego, nadobowiązkowych zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz zajęć zakresu edukacji zdrowotnej i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkole i środowisku pozaszkolnym.

Student nabywa umiejętności odnoszące się do działalności prospołecznej, samodoskonalenia oraz stosowania kreatywnych rozwiązań koniecznych w pracy nauczyciela wychowania fizycznego, pedagoga zdrowia, trenera personalnego lub animatora czasu wolnego.

Więcej informacji o kierunku.

Sportowe oblicze #UniLodz

Uniwersytet Łódzki rozwija zarówno umysł, jak i ciało. Członkowie naszej społeczności ćwiczą i zdobywaja medale w ramach zorganizowanej rywalizacji sportowej i podczas zajęć rekreacyjnych. Sport na UŁ to także klub uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego, w którym trenują wybitni sportowcy, mi.in. Jakub Kraska, który reprezentował Polskę na basenie olimpijskim w Tokio, czy brązowi medaliści Mistrzostw Europy Judo Kata (aktualni brązowi medaliści ME to siedmiokrotni mistrzowie Polski).

Więcej na stronie Sport na #UniLodz

Materiał: Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ