Zamieniam się w słuch

W sobotę 30 września 2023 r. w Teatrze Pinokio w Łodzi (ul. Sienkiewicza 75/77) odbyła się premiera interaktywnego spektaklu dla dzieci (w wieku 4+) „Zamieniam się w słuch”.

To owoc współpracy pracowników Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ (dr hab. Moniki Wiśniewskiej-Kin, prof. UŁ i mgr Weroniki Kisiel) z Teatrem Pinokio.

Reżyserka Honorata Mierzejewska-Mikosza stworzyła wybitne dzieło sceniczne: angażujące dziecięce emocje, wrażenia zmysłowe i doznania cielesne, zadziwiające rozmachem rozwiązań scenograficznych i muzycznych, stwarzające przestrzeń do głębokiego przeżywania obrazów dźwiękowych głoski i graficznych litery.

Teatralna realizacja niezwykle wzmacnia koncepcję uczenia się przez zdziwienie. Spotkanie wiedzy z wyobraźnią jest zaczynem do oswajania dzieci z holistycznym rozpoznawaniem świata.