W 2020 roku PWN wydał mnóstwo wspaniałych pozycji książkowych. Tym większe gratulacje i podziękowania kierowane są dla nagrodzonych osób.
Poniżej prezentujemy wszystkich autorów, dzięki którym powstało 50 rozdziałów wyjątkowego dzieła:
1. Agnieszka Gromkowska-Melosik UAM
2. Zbyszko Melosik UAM
3. Iwona Chrzanowska UAM
4. Agnieszka Cybal-Michalska UAM
5. Adam Fijałkowski UW
6. Rafał Godoń UW
7. Bogusława Gołębniak em.DSW
8. Teresa Hejnicka-Bezwińska em. UKW
9. śp. Wiesław Jamrożek UAM
10. Dorota Klus-Stańska UG
11. Janina Kostkiewicz UJ
12. Hanna Kostyło UKW
13. Jacek Kulbaka APS
14. Kazimierz Kwieciński em. UMK
15. Joanna Madalińska-Michalak UW
16. Mieczysław Malewski em.DSW
17. Małgorzata Miksza em.UŁ
18. Bogusław Milerski ChAT
19. ks. Marian Nowak KUL
20. Renata Nowakowska-Siuta ChAT
21. Inetta Nowosad UZ
22. Jacek Pyżalski UAM
23. Krzysztof Rubacha UMK
24. Barbara Smolińska-Theiss APS
25. Wiesław Theiss APS
26. Janusz Surzykiewicz UKSW
27. Tomasz Szkudlarek UG
28. Bogusław Śliwerski UŁ
29. Rafał Włodarczyk UWr
30. Wiktor Żłobicki UWr
31. śp. Stefan Wołoszyn UW
32. zm. Mariola Chomczyńska-Rubacha UMK
33. śp. ks. Janusz Tarnowski ATK
34. Danuta Urbaniak-Zając UŁ
Jak wybierana jest Książka Roku?
Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie osób odpowiedzialnych za wprowadzenie na rynek pierwszych wydań publikacji książkowych, osiągających najlepsze parametry biznesowe:
· liczba sprzedanych egzemplarzy,
· wartość sprzedaży (sprzedanych egzemplarzy).
Parametry wyliczane są na podstawie danych z okresu kolejnych 12 miesięcy następujących bezpośrednio po wprowadzeniu każdego tytułu na rynek wydawniczy.
W Redakcji Akademickiej (WN PWN) oraz Redakcji Medycznej (PZWL) co kwartał nagradzane są po trzy tytuły, które osiągnęły najlepsze wyniki w powyższych parametrach biznesowych. W ten sposób na koniec roku mamy 12 nagrodzonych tytułów w Redakcji Akademickiej i 12 w Redakcji Medycznej.
Na zakończenie każdego roku kalendarzowego, spośród tytułów nagrodzonych w każdym kwartale, jury dokonuje wyboru Książki Roku pod kątem wartości merytorycznych i edytorskich w obu Redakcjach. Nagrodzony zostaje Wydawca z Redakcji Akademickiej i Wydawca z Redakcji Medycznej.
Wyboru dokonuje jury w składzie: Dyrektor Wydawniczy, Kierownik Działu Marketingu, Menedżer ds. Wydawniczych. Wybierane są tytuły, które m.in. wyróżniają się, są nowatorskie, dotyczą dziedziny, którą chcemy rozwijać.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Materiał: Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ